Головна Новини Шопінг Люди Лайфхаки

Не лише харчування – як напої заважають нам спати

Виявляється, що на якість та тривалість нашого сну впливають не тільки продукти, а ще й рідина, яку ми вживаємо протягом дня

Фото: Unsplash, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Проблеми зі сном

Фото: Unsplash, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Починається робочий тиждень. А це значить, що ми знову матимемо справу з купою справ, дедлайнів та проблемним сном. Проте справа не тільки в роботі та наших обов'язках, а ще й звичках, зокрема у споживання їжі та напоїв.

Детальніше про шкоду деяких питних звичок для нашого сну розповідає Eat This Not That.

Пити алкоголь пізно ввечері

Кожен, хто відвідує бари після роботи чи любить пропустити келих вдома, може мати справу з небажаними побічними ефектами алкоголю щодо сну.

Експерти наголошують, що алкоголь викликає фізіологічні ефекти, які призводять до похмілля, що може призвести до зневоднення, сильних головних болів та інших неприємних наслідків. А вони здатні зіпсувати будь-який сон.

Алкоголь замість снодійного

Згідно зі словами фахівців, приблизно 20% дорослого населення вживає алкоголь як засіб для сну, але подібні напої насправді мають протилежний ефект.

Існує поширена думка, що алкоголь покращує сон, хоча це помилкове твердження. Алкогольні напої переривають фазу швидкого сну, тому якість відпочинку суттєво знижується.Також алкоголь пригнічує природне вироблення мелатоніну організмом до 20 відсотків. Мелатонін — це гормон, який регулює цикл сну. Тому спеціалісти рекомендують відмовитися від споживання алкоголю напередодні сну.

Напої з кофеїном

Звісно, що кофеїн протягом дня може дарувати нам бадьорість та зосередженість. Але далеко не завжди після таких "подарунків" виходить заснути наприкінці дня.

Експерти розповідають, що енергетичні та газовані напої — це приховані джерела кофеїну, через який може бути важко заснути. На відміну від кави, споживачі зазвичай не знають про кількість кофеїну, яка може накопичуватися в подібних напоях, тому ризикують отримати проблеми зі сном.

Фахівці рекомендують припинити вживання кофеїну принаймні за 6-7 годин до сну. Також згадується "емпіричне правило": ніякого кофеїну після 14:00.

Вживання рідини безпосередньо перед сном

Зі слів спеціалістів, вживання занадто великої кількості рідини безпосередньо перед сном може призвести до того, що людина прокинеться вночі, щоб піти в туалет, що буде заважати якісному сну. Тому слід намагатися уникати великої склянки будь-чого безпосередньо перед сном:

  • чай;
  • сік;
  • молоко;
  • вода.

Всі чули, що апельсиновий сік може дати вам масу позитивного харчування, але склянка цього напою перед сном нікому не принесе користі.

Цитрусові напої

Всі ми чули про користь напоїв з цитрусів. І хоча апельсиновий сік, грейпфрутовий сік, ананасовий сік, корисні для організму, але це не ті напої, які варто пити перед сном.

Але подібні соки здатні подразнювати шлунок та викликати проблеми зі сном. Також з віком у багатьох людей починається печія, що також є неприємністю, яка може зруйнувати ваші мрії про гарний сон.

Раніше ми писали про продукти, які допомагають заснути. Також ми вже пояснювали, як подолати хронічну тривогу.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.