UA RU

Різдвяний піст 2023 – коли українцям очікувати на його закінчення

У зв'язку з тим, що Україна перейшла на новоюліанський календар, піст цього року стартував 15 листопада

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Різдвяний піст 2023

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Різдвяний піст – один з найтриваліших багатоденних постів у році. Він також й останній. Піст цей триває протягом 40 днів. Вважається, що у цей період люди очищаються фізично та духовно. Тим чином відбувається підготовка до одного з головних зимових свят – Різдва.

Розповідаємо, коли тепер українцям очікувати на закінчення посту.

Різдвяний піст 2023

Різдвяний піст завершується вже 24 грудня, тобто цієї неділі. Пов'язана дана зміна з переходом на новоюліанський календар.

Також зазначається, що тепер українці 24 числа відзначатимуть Святвечір.

У період з 15 листопада (початок посту) до 24 грудня потрібно пробачати всі образи, позбавлятися негативних думок та не вживати їжу тваринного походження.

Проте деякі люди можуть утримуватись від посту. Мова йде про

Наголошується, що під час Різдвяного посту забороняється вживати м'ясні та молочні продукти, яйця.

Проте у середу та п'ятницю в раціон можна додати рослинну їжу без олії; у вівторок та четвер – рослинну їжу з олією; у суботу та неділю – рибу. Також у вихідні дозволяється вживати вино.

Правила дотримання Різдвяного посту

Різдвяний піст означає не тільки обмеження в їжі, але й певний внутрішній стан. Тобто за традицією, піст має бути пов’язаний з очищенням від гріхів, прощенням образ, утриманням від спокус, а також відмовою від розважальних і видовищних заходів.

Що ще не можна робити під час Різдвяного посту

Список речей, які не можна робити під час посту доволі великий, бо не можна:

Натомість у Різдвяний піст можна:

Також наголошується, що під час Різдвяного посту (а ще одинадцять днів Святок, що йдуть за ним) не проводять вінчання. Проте реєструвати стосунки в РАГСі не заборонено.

А от дітей можна хрестити в будь-який день посту.

Як тепер українці святкуватимуть Різдво

Раніше ми вже писали про те, що після переходу Православної Церкви України (ПЦУ) та Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) на новоюліанський календар, деякі церковні дати зазнали змін.

Наприклад, тепер українці святкують Різдво на 13 днів раніше, тобто 25 грудня.

Якщо вам цікаво дізнатися, коли тепер в Україні відзначають Святий вечір та як святкувати Різдво, то радимо ознайомитися з нашим матеріалом за посиланням.

Раніше ми також розповідали про те, як ідеально сервірувати стіл на Різдво. Також ми пояснювали, як святкова ялинка може нашкодити дітям.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News