Наразі кожен знає про існування секонд-хендів. Проте раніше купляти щось у подібних магазинах було сумнівним, але зараз це вважається абсолютно буденним. Тепер туди йдуть не тільки, щоб заощадити, а й купити якусь стильну чи навіть ексклюзивну річ за досить малі кошти.
Редакція Pro Гроші розповідає, що купувати в секонд-хендах, а який товар краще вибрати у звичайному магазині.
Що можна купити в секонді
Секонд-хенд – універсальний магазин. Тут можна знайти все. Крім того, в асортименті трапляються дійсно унікальні речі. Ще й практично задарма. Але щоб знайти такі, доведеться витратити не мало часу. Проте деякі правила допоможуть зробити шопінг у секонді успішним.
Як купувати в секонд-хенді хороші речі
1. Складіть список того, за чим йдете в магазин
Насправді правило заздалегідь подумати про те, що потрібно придбати, працює для магазинів будь-якого типу (навіть якщо йдеться про продуктовий). Але у секонді час дуже важливий, тому значно заощадити його не завадить. До того ж це вбереже від спонтанної та непотрібної покупки.
2. Приділіть на секонд-хенд не менше 2 годин
Навіть якщо ви все ж склали список, не варто поспішати. Секонд – це той магазин, у якому краще виділяти трохи більше часу на примірку та вибір.
3. Міряйте все
Навіть якщо ви впевнені, що це ваш розмір – все одно примірте. лінуйтеся і поміряйте. Наприклад, річ може бути гарною та вашого розміру, але фасон вам не підійде.
Пам'ятайте про те, що українські розміри відрізняються від європейських і британських.
Також можете заздалегідь перевірити таблицю розмірів, аби не помилитися.
4. Дірки, плями та інші дефекти
Одразу відмовтеся від покупки, якщо бачите на речах дефекти. Навіть якщо вам здається, що пляму відіпрати, то насправді це не так. Варто пам'ятати: весь одяг перед потраплянням у секонд проходить обробку. Якщо залишилися плями, то ви їх не зможете вивести.
А от наявність дірок свідчить про знос тканини, тобто річ прослужить недовго.
Ще один привід не купувати річ у секонді – зламана блискавка на взутті чи одязі.
5. Не чекайте великих знижок у секонд-хенді
Намагайтеся потрапити в магазин у перші дні (а краще саме перший день) завезення нового товару. Так набагато більше шансів, що ви знайдете якісну чи ексклюзивну річ.
Також завжди звертайте увагу в секонд на верхній одяг: тут можна знайти якісні шкіряні речі. І, звісно, тут можна купити гарний дитячий одяг, що дуже зручно, бо діти ростуть швидко й одягати їх у звичайних магазинах одягу обходиться недешево.
Що не можна купувати в секонд-хенді
У подібних магазинах є речі, які краще ігнорувати та проходити повз них. До списку таких речей належать:
- вовняний одяг (найчастіше мають ковтуни);
- спідня білизна;
- косметика (вона має обмежений термін придатності);
- іграшки (іноді подібні іграшки можуть мати бактерії, що залишаються у середині).
Також фахівці не радять купляти спортивний одяг у секондах, адже на ньому часто залишаються сліди використання. До того ж з цими речами може відбуватися деформація.