UA RU

Невідкладна медична допомога в Україні: в яких випадках швидка не реагує на виклик

Розповідаємо, за яких симптомів можна викликати бригаду невідкладної медичної допомоги

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Правила виклику швидкої

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

В умовах воєнного стану значно зросло навантаження на медичну галузь, в тому числі й на карети швидкої допомоги. Не зважаючи на це бригади екстреної медичної допомоги продовжують рятувати життя пацієнтів у невідкладних станах.

Про те, в яких випадках бригада екстреної допомоги не відреагує на виклик, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.

Указом МОЗ №583 від 26 березня 2021 року визначено конкретний перелік підстав, за яких диспетчер ухвалює рішення про виїзд бригади невідкладної допомоги. До списку симптомів, які потребують екстреної медичної допомоги відносять:

В яких випадках швидка не відреагує на виклик

"Головне пам’ятати, "швидка" приїздить лише за таких станів, які без отримання негайної допомоги можуть загрожувати життю пацієнта або ж можуть призвести до різкого незворотного погіршення його здоров'я. За таких симптомів варто терміново зателефонувати на номер 103 або 112", — наголошують в Міністерстві охорони здоров'я.

Тому варто розуміти, що висока температура — не є підставою для виклику швидкої. Однак, ви завжди можете зателефонувати диспетчеру за номером 103 та отримати телефонну консультацію, після якої стане зрозуміло чи потребує ваш випадок виїзду бригади. Також вам можуть запропонувати інші варіанти отримання допомоги або скерувати до сімейного лікаря.

Раніше ми писали, на які суми можуть претендувати українці, які тимчасово не можуть працювати у зв'язку з хворобою, а також як можна оформити тимчасову непрацездатність дистанційно.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News